Jaunumi

Jelgavas poliklīnikas pneimoloģei Lilitai Dinkai pasniedz Jāņa Leimana balvu par ieguldījumu tuberkulozes ierobežošanā.

21.03.2019

Latvijas Tuberkulozes fonda (LTBF) dibinātājs Jānis Leimans (1942.-2014.) visu savu darba mūžu ir veltījis tuberkulozes apkarošanai, veicot būtisku ieguldījumu tuberkulozes ierobežošanā Latvijā. LTBF turpina 2017.gadā iesākto tradīciju, lai godinātu Jāņa Leimana piemiņu un atbalstītu speciālistus, kas nenogurstoši strādā šajā sarežģītajā medicīnas jomā. LTBF ar patiesu prieku un lepnumu paziņo, ka 2019.gadā Jāņa Leimana balvu par ieguldījumu tuberkulozes ierobežošanā saņem Jelgavas poliklīnikas pneimoloģe Lilita Dinka.

Pneimoloģe_Lilita_Dinka_ar_medmāsām_Ilonu_Pommeri_Solveigu_Konovalovu

Ilona Pommere, Lilita Dinka un Solveiga Konovalova ar Jāņa Leimana balvu par mūža ieguldījumu tuberkulozes ierobežošanā.

Pneimoloģe Lilita Dinka lielāko darba mūža daļu nostrādājusi  Jelgavas tuberkulozes slimnīcā, kopš 2008. gada vada Plaušu slimību nodaļu Jelgavas poliklīnikā.

Jau vairākus gadus Tuberkulozes dienas ietvaros Lilita Dinka  Jelgavas poliklīnikā  rīko Plaušu veselības pārbaudes, kad ikviens iedzīvotājs aicināts pārliecināties par savu plaušu veselību.

Kolēģi ārsti Lilitu Dinku raksturo kā ļoti zinošu, apzinīgu un atbildīgu speciālisti, kura interesējas par jaunākajām diagnostikas un ārstēšanas metodēm un pielieto tās savā ikdienas darbā. Pacientu aprūpē ir iejūtīga, pretimnākoša, bet arī prasīga.

Attiecībās ar kolēģiem ir koleģiāla un atsaucīga. Ārste Lilita Dinka saka, ka liels atbalsts viņas ikdienas darbā ir medicīnas māsas Solveiga Konovalova un Ilona Pommere. Ar Ilonu abas kopā strādā jau kopš Tuberkulozes slimnīcas laikiem.

 

/Foto: Jelgavas Vēstnesis/

Dalies: